Спеціальність FrontEnd розробник що вчити та де вчитися Блог

Потрібно вивчати нові технології, мови, фреймворки, бібліотеки, розширювати свої можливості, щоби пропонувати своїм клієнтам все більший спектр функціональних можливостей. Основні інструменти верстальника, як ми вже згадували, це HTML, CSS, JavaScript, але досвіченому фахівцю їх буде недостатньо. Frontend – це публічна частина web-додатків (веб-сайтів), з якою користувач може взаємодіяти і контактувати напряму. У Frontend входить відображення функціональних завдань призначеного для користувача інтерфейсу, що виконуються на стороні клієнта, а також обробка запитів користувачів. По суті, фронтенд – це все те, що бачить користувач при відкритті web-сторінки.

Усі інструменти, якими сьогодні користуються фронтендери, також було створено іншими програмістами. Це в цілому вдосконалює процес фронтенду і покращує користувальницький досвід. Взаємодія між Frontend та Backend відбувається через API – інтерфейси, які дозволяють обмінюватися даними між сервером та клієнтом.

React – новий відео курс для фронтенд розробників на ITVDN

Бекенд-розробники мають справу з серверними мовами програмування, такими як Java, Python, PHP, Ruby та інші. Також бекендери повинні знати бази даних, архітектуру, до всього іншого їм знадобляться знання апаратної частини бекенд, тобто сервера, його можливості і характеристики. Вони працюють, в основному, з точним аналізом і обчисленнями, де майже немає творчої, гуманітарної складової. При цьому, їм потрібно вміти обчислювати всі можливі наслідки операцій та розуміти причини помилок, що з’явилися на шляху клієнт-сервер-клієнт. Також, на шляху фронтенд розробника вам дуже знадобляться навички роботи з гуглом — вміння оперативно знаходити необхідну інформацію в Google або іншій пошуковій системі (DuckDuckGo, Yahoo! і т. д.).

  • Тим, хто вирішив пов’язати себе з розробкою програмного веб-забезпечення, належить обрати один із напрямків – frontend або backend.
  • В процесі гонитви за клієнтами в інтернеті, багато власників сайтів постійно покращують і модернізують інтерфейси своїх сайтів, намагаючись зробити їх візуально більш привабливими для своїх клієнтів.
  • Досвідчений Senior Front-end розробник з більше ніж 11-річним досвідом роботи в галузі веб-розробки.
  • Зрозуміти особливості їх взаємодії найпростіше на прикладі.
  • За допомогою HTML створюються блоки, таблиці, зображення та різні компоненти дизайну.
  • Технології верстання надійних адаптивних веб-сторінок, які дозволяють легше створювати динамічні сайти та зручніше структурувати їх вміст.
  • У третьому випадку вам може знадобиться трохи більше часу, адже змінивши напрямок, ви можете зістрибнути з позиції senior frontend на junior backend.

Рівень читання технічної документації буде достатньо для комфортного користування іноземними ресурсами . Всі три технології мають особливу цінність для кожного веб-розробника та розкривають організацію роботи інтернет-застосунку. Однак спочатку необхідно вивчити чистий JavaScript і лише потім вникати в нові стандарти. Завдяки гарному володінню JS можна швидко розібратися в будь-якій версії ES, а потім опанувати будь-який фреймворк або бібліотеку.

З яких компонентів складається розробка backend

Ці інструменти сприяють спрощенню процесу створення веб-додатків, більшій підтримуваності, масштабованості і кращій структуризації коду. Шлях Angular передбачає додаткове володіння мовою TypeScript, яка збагачує можливості JavaScript. Кросплатформна строго типізована мова, яка є розширенням JavaScript. Строга типізація дозволяє зменшити кількість потенційних помилок у вихідному коді, написаному на TypeScript. Також ця мова реалізує концепції, які близькі до об’єктно-орієнтованих мов, таких як C#, Java та подібних. TypeScript підвищує швидкість та зручність написання комплексних програм, внаслідок чого їх стає легше підтримувати, масштабувати та тестувати.

Мови для фронтенд-розробників

Основні технології в арсеналі фронтендера це HTML, CSS і JavaScript. Звичайно, при роботі в команді потрібно знати і розбиратися в багатьох процесах, суміжних з роботою фронтенд-розробки . Будучи вже досвідченим фронтенд-розробником потрібно бути знайомим з бекенд-технологіями і розуміти принципи взаємодії користувача і з додатками .

Бажаєте отримати набір

При цьому значення має не тільки зовнішній дизайн ресурсу, але, щоб всі його елементи виконували своє пряме призначення, тобто з їх допомогою можна було здійснити необхідні дії. Ви отримаєте дуже велику перевагу, якщо знайдете собі FrontEnd-ментора. У такому становищі вивчати FrontEnd з нуля стане набагато легше і продуктивніше. По-друге, обов’язки фронтенд розробника передбачають поєднання програмування з творчістю, так як результат його роботи — це барвисті, зручні та багатофункціональні веб-інтерфейси. Такою дуальністю не можуть похвалитися їх соратники з веб-розробки — BackEnd девелопери, які відповідають за створення серверної сторони веб-додатків. Ті, для кого JavaScript є основною мовою програмування, віддають перевагу бібліотеці React.js (70%), далі за популярністю — Angular (19%).

Мови для фронтенд-розробників

Комп’ютерна Академія IT STEP – повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять. Після курсу ви залишаєтеся в чаті https://wizardsdev.com/vacancy/archive/front-end-developer/ з викладачем та студентами завжди, а також вас додадуть до чату з вакансіями. Наприклад, налаштування складання проекту, оптимізація продуктивності, тестування тощо.

Рівень зарплат backend та frontend

Backend – це не лише робота з кодом, але й над архітектурою вебдодатка, від якої залежить структура та послідовність користування архівом. Потрібно, щоб база даних коректно працювала з кодом сайту й інформація постійно надходила на сервер. Вважається, що бекенд розробка складніша за front end, оскільки програміст працює над внутрішньою, невидимою частиною вебсайту. Він відповідає за створення та обслуговування бази даних, серверу та бізнес-логіки сайту. Також треба враховувати, що юзери використовують у роботі різні браузери. Більшість з них зважають на особливості сайту й показують сторінки саме в такому вигляді, що задумав дизайнер.

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв’язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових. Frontend та Backend – це дві основні області розробки веб-додатків, які виконують різні завдання та мають різні функціональності. Щоб зрозуміти особливості професії фронтенда, розглянемо його основні обов’язки та навички, якими він має володіти. Залежно від структури команди, спілкування між полярними розробниками в ході роботи над проектом відбувається як безпосередньо, так і через посередника – тімліда, project manager.

About

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required